BALON SÜSLEME

BALON SÜSLEME

BALON SÜSLEME

Balon hem çocuksu hem dikkat çekici, ihtişamlı formuyla organizasyonların vazgeçilmezi arasında yer almaktadır. Renk çeşitliliği ile hayal gücünün birleştiği noktada göze hitap eden balonlar çeşitli formlara bürünebilmektedir. Mesela balon süslemesinde en çok tercih edilen formlar; nazar boncuğu, zincir, baskılı balon, kalp, kapı kemeri ve kapı süsü, sarmaşık, papatya, jumbo balon, uçan balon, harf balon, uçan balon ağacı, zeplin balon ve dahası örnek verilebilir. Formların çeşitliliği tercih edilecek olan organizasyon şirketinin üretkenliğine kalacaktır.

 Dükkan açılışı için balon süsleme organizasyonu

 Balon Süslemede Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 Ürünün kalitesinden emin olmak gerekmektedir. Dekorasyon balonu olması, sağlam, uzun ömürlü ve lateks olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü süsleme açık havada dış ve iç dekorasyonun bir parçasıdır. Balon süsleme işlemi de bu dekorasyonun büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Dış mekânın hava sıcaklığı ve basıncı, iç ortamın klima veya hava akımına maruz kalması sonucu sıcaklık ve basınç, balonun içerisindeki hava ile denge içerisinde olacaktır.

Değişken dış koşullar, balonun şekline etkili olabilecek ve balonda sönmeler, gevşeme ve küçülme görülebilecektir. Böylesi bir durumun yaşanmaması için kullanılan ürün kalitesi ve garantisinden emin olunmalıdır. Malzemenin kalitesi yanında balonun baskılı oluşu, görselliğin uzun vadeli olmadığını yani balonun dayanıklılığının zayıf olduğunu anlatmaktadır.

balon süsleme

Bunun yanında balonun hayal gücü ile şekilden şekle girmesi, balon süsleme hizmetinden faydalanmak isteyen müşterinin amacına hizmet edecektir. Yani süsleme için tercih edilen balon süsleme organizasyon şirketinin hayal gücü ve kreatifliğinin test edilmesi önerilmektedir. Açılış Organizasyon şirketine ulaşmak için bize ulaşınız.

Dikkat çekici balonların, mekânın can alıcı noktalarının tespitiyle yerleştirilmesi ve organizasyonun içeriği ( düğün, doğum günü, açılış, fuar vb.) ile balonlarla süslemenin paralel olması gerekmektedir. Mesela doğum günü organizasyonu için uçan helyum balonları uygun iken, açılış organizasyonuna kurdele şeklinde balonlar uygun olacaktır. Aynı şekilde renk uyumu ve seçimi bu doğrultuda olmalıdır.

Balon ömrünün, mevsim şartları ve iç-dış mekân halinde değişken olduğu ve ortama 3-4 gün olduğu bilinmelidir.

 Balon Süsleme Niçin Tercih Edilmelidir?

Balonların organizasyonlarda kullanılmasının vazgeçilmezliği; balonların bir araya getirilerek farklı figürlere bürünebilmesinin dikkat çekiciliği ve ihtişamından gelmektedir. Emek isteyen bir çalışmadır aynı zamanda risk taşıyan bir çalışmadır. Balonun nazik, çocuksu ve ilgi uyandıran yapısı varılmak istenen amaca, dikkat çekiciliğe, uygundur.

 Balon Süslemenin Fiyat Aralığı Nedir?

Balonlar ile sunulan süsleme hizmeti, ek hizmetler arasında yer almaktadır. Fiyat aralığı belirtmek güçtür; çünkü süslemenin yapılacağı mekân büyüklüğü, ihtiyaç olunan ve müşteri talebine göre kullanılacak balon sayısı, isteğe göre siparişi verilecek baskılı balonlar, seçilen figür ve işçilik hesaplamalarıyla ücretlendirme son bulacaktır.


×