Sünnet Kına Gecesinde Neler yapılır?

Sünnet yolunda olan çocukların ebeveynleri, sünnet kınalarının nasıl yapılacağında bazen endişelidirler ve sünnet kına gecesinde neler yapılır? sıkça sorulmaktadır.


Güzel bir sünnet kınası organize etmek, mutlu bir sünnet düğünü planlamanın önemli bir parçasıdır. Bu nedenle aileler, sünnet kınalarının kusursuz bir şekilde yapılmasını ister. Çocuklar arasında yaygın bir algı olarak sünnet, hayatta bir kez yaşanacak bir deneyim olarak kabul edilir. Bu nedenle özellikle sünnetli çocuklar için düğün ve kına organizasyonları çok önemlidir.

Türk aile yapılarında, aile geleneksel olarak çocuğun sünnet töreninden sorumludur. Sünnet organizasyonu için oluşturduğumuz bir takım organizasyonlar ile en mutlu anlarınızda size eşlik edebiliriz. Sünnet eğlencesi, kına tahtı, kına hatırası, palyaço, sünnetli çocuğun arkadaşlarına hediyeler, sihir gösterisi, çizgi film karakterleri ve animasyonlar sünnet düğünü Asırorganizasyon şirketimizin sunduğu başlıca hizmetlerdir.


Ayrıca dilediğiniz paketi tasarlayabilir, sünnet düğününüzü bütçenize göre organize edebilirsiniz. Sünneti destekleyen şirketimiz genellikle müziğe odaklanır. Anlaşmalı olarak sünnet organizasyon şirketimiz, müzikal çalışmalarınızı istediğiniz her şekilde destekleyecektir. Ayrıca sünnet organizasyonundan DJ desteği alarak kına gecelerinin en bilinen ve geleneksel müziklerini dinlerken eğlencenizi en iyi şekilde yaşamanızı sağlar.

Profesyonel bir ses sistemi ve diğer araçlar yardımıyla sünnet töreniniz sırasında en sevilen kına müziğinin keyfini çıkarabilir ve gerçekten unutulmaz kılabilirsiniz. Şirketimiz İstanbul genelinde kaliteli hizmet vermesiyle tanınmaktadır. Tüm bunların yanı sıra müşterimize kaliteli hizmetimizden %25 indirimde sağlamaktayız.


Sünnet Kına Organizasyonunda Mekan Seçiminin Önemi Nedir?

Sünnet kına gecesi organizasyonunun planlaması başlar başlamaz nerede ve nasıl yapılacağına karar vermelisiniz. Kına organizasyonunda şirketimiz ilk olarak misafirleri nerede ağırlayacağı, hangi yemeğin servis edileceği, canlı müzik yapılıp yapılmayacağı ve akşam yemeği servisinin yapılıp yapılmayacağı gibi hususlara dikkat etmektedir. Bunu yapmadan önce sünneti organize etmek için ne kadar bütçe ayıracağınıza karar vermelisiniz.

Sünnet ve kına gecesi öncesi maddi açıdan zorlanmak istemiyorsanız sünnetorganizasyonu için bütçeyi önceden oluşturabilirsiniz. Ayrıca, şirketimiz bütçenizi zorlamayacak şekilde en uygun fiyatı sunmaktadır. Böylece ekonomik açıdan zorlamadan, mekan seçimi konusunda dilediğinizi seçebilirsiniz.


Sünnet Kına Organizasyonu Nasıl Fiyatlandırılır?

Büyüyen ve tanınan sünnet kına organizasyonu şirketimiz ile sünnet ve kına organizasyonları da farklı fiyatlara sahip olmaktadır. Ancak artık birçok sünnet firması var fiyat karşılaştırması yapabilir ve sünnet düğününüze uygun firmayı seçebilirsiniz. Sünnet organizasyonunuzun maliyeti bir paket halinde olmaktadır. Bu paketlerimiz organizasyona göre değişmekle birlikte hepsi en düşük fiyattan başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır.  Orta seviyeye yakın bir sünnet düğünü için farklılık olabilmektedir.

Şirketimiz ek olarak misafirler için uygun fiyat aralığı yapmaktadır. Elbette çok daha gösterişli ve pahalı sünnet düğünü organizasyon paketleri de var, dolayısıyla bunların fiyatları tek seçenek değil. Ayrıca kendi paketinizi tasarlayabileceğiniz bir sünnet kına gecesi düzenleyebilirsiniz.

Sünnet düğünü kınasında mesela kurabiye dağıtmak, balon gösterisi yapmak istemezsiniz. Bunların ve daha onlarca öğenin paketinize dahil olma sırasını değiştirebileceğiniz gibi, sünnet prosedürünün her aşamasını kendiniz organize edebilirsiniz.


Sünnette Kına Nereye Yakılır?

Kına sünnetinin yapılacağı gün çocuk mehter takımıyla birlikte içeri girer. O girişe Osmanlı müziği eşlik ediyor. Sünnet olan çocuğa daha sonra ellerinin ortasına ve serçe parmağının ucuna kına yakılır. Daha sonra ziyaretçiler sünnet olan çocuğa hediyelerini verirler.

Sünnet Olmadan Önce Kına Yakılır Mı?

Sünnet kınası öncesi sünnet olacak çocuğa sünnet kınası merasiminde kına yakılır. Sünnetten bir gün önce veya birkaç gün önce kına kullanılabilir.

Kaç Yaşına Kadar Sünnet Düğünü Olmaktadır?

Sünnet, 5 ila 12 yaşları arasında yapılır. Sünnet olan çocuğa "sünnetli çocuk" denir. Sünnet en az 1 hafta önce yapılır ve yatak rengarenk tülbent ve kağıt ve kandillerle süslenir. Sünnet düğünleri cuma, cumartesi veya cumartesiden pazara iki gün yapılır. Şirketimiz Asır organizasyon iletişim 0553 241 40 67 ve 0216 397 20 02 numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.