Sünnet Hazırlıkları Nelerdir?

Asır Organizasyon olarak uzun yıllardır gerçekleştirdiğimiz sünnet törenleri kapsamında merak edilen sünnet hazırlıkları nelerdir? Sorusunu sizler için cevapladık. Firma olarak tüm hazırlık süreçlerini eksiksiz olarak yerine getiriyor ve sizlerin taleplerini kendi tecrübemiz ile harmanlayarak unutulmaz sünnet organizasyonu çeşitlerini ortaya koyuyoruz. Bu anlamda firmamız tarafından gerçekleştirilen ve genel anlamda sünnet töreni için hazırlıklar genellikle aşağıdaki adımları içermektedir;


İlk olarak, sünnet töreninin yapılacağı tarihi belirlemeniz gerekmektedir. Bu, genellikle çocuğun yaşı, aile ve yakınların uygun olduğu bir zamana denk getirilir. Ekiplerimiz ile bu anlamda görüşmeniz de önemlidir. Çünkü erken rezervasyon ile kazanacağınız %25 oranında bir fiyat indirimi de firmamızda mevcuttur.


Sünnet töreni için uygun bir mekân seçmelisiniz. Bu genellikle evde, camide veya kiralanan bir mekânda olabilir. Mekânın boyutu, misafirlerin sayısı ve diğer detayları göz önünde bulundurarak karar vermek önemlidir. Ekiplerimiz ilgili mekanda tamamen süsleme ve organizasyon işlemlerini sizler için gerçekleştireceklerdir.

Sünnet törenine katılmasını istediğiniz misafirleri davet etmelisiniz. Aile üyeleri, yakın dostlar, komşular ve diğer sevdikleriniz törene davet edilebilir. Davetiyeler hazırlanabilir veya çağrılar yapılabilir.


Sünnet töreni için yiyecek ve içecek hazırlıkları yapmanız gerekmektedir. Bu, genellikle misafirlere ikram edilecek atıştırmalıklar, yemekler ve tatlılar içerir. Menüyü belirleyerek firmamızda görevli ekiplerimiz ile görüşmeniz gerekmektedir. Bu anlamda firmamızın sunduğu menüler ve atıştırmalıklar da sünnet organizasyon paketleri içerisinde yer almaktadır.


Tören yapılacak alanı süslemek, atmosferi daha özel hale getirecektir. Çiçekler, balonlar, süslemeler ve temalı dekorasyonlar kullanarak mekânı görsel olarak cazip hale getirmekteyiz. Bunun yanında taht ve yeni çeri temalı süslemeler ve aksesuarlar da kullanmaktayız.


Sünnet çocuğuna özel bir sünnet kıyafeti temin etmelisiniz. Bu genellikle beyaz renkteki bir takım elbise veya geleneksel bir kıyafet olabilir. Ayrıca, sünnet kıyafetiyle uyumlu aksesuarlar da düşünebilirsiniz. Dilerseniz kaftan gibi özellikleri firmamız da sizler için sunabilmektedir.


Sünnet çocuğuna ve katılımcılara verilmek üzere hediyeler hazırlamanız önemlidir. Sünnet çocuğuna özel bir hediye seçebilir veya misafirlere küçük hatıralık hediyeler sunabilirsiniz.


Sünnet töreninin anılarını ölümsüzleştirmek için fotoğraf ve video çekimi yapılabilir. Bu konuda bir fotoğrafçı veya bir video çekim ekibiyle anlaşabilirsiniz.


Asır Organizasyon Sünnet Düğünü Hazırlık Süreci Nasıl İşler?


Yukarıda sizler için sunduğumuz tüm hazırlık süreçlerimiz firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda sünnet düğünü için değişik fikirler arıyorsanız ekiplerimiz ile iletişime geçerek bu süreçleri tamamlayabilirsiniz. Genel olarak firmamızın sıralı şekilde gerçekleştirdiği hazırlık sürecimiz ise şu şekilde işlemektedir?

Ekiplerimiz öncelikle sizlerin taleplerini net şekilde öğrenmekte ve ilgili mekan süslemeleri için düğün öncesinde orada bulunarak işlemleri gerçekleştirmektedir.

Bu esnada ikramlıklar ve organizasyon içeriği de hazırlanmaktadır.


Eğer talep ederseniz İslami sünnet düğünü kapsamında gerçekleştirilebilecek olan okuma ve mevlit süreçlerinin hazırlıklarını da ekiplerimiz gerçekleştirmektedir.

Sünnet düğünü başladığında da tüm hazırlıklar kapsamında planlı şekilde gerçekleştirilen işlemler uygulanmakta ve uzman ekiplerimiz ile tamamen profesyonel şekilde organizasyon yürütülmektedir.


Sünnet Düğünü Hazırlıkları Ne Kadar Sürer?


Mekan bulma ve organizasyon süreçlerinin hazırlanmasını kolaylaştırma açısından ekiplerimiz ile belirli bir süre önce iletişime geçmeniz önemlidir. Çünkü hazırlıkların 2 ile 3 gün arası bir süresi bulunmaktadır. Bu anlamda bizler ile ne kadar hızlı iletişime geçerseniz hem o kadar hızlı sonuç alabilir hem de süreci iyi değerlendirebilirsiniz.


Bu anlamda sizler de İstanbul kapsamında gerçekleştirdiğimiz profesyonel organizasyonlarımız için 0553 241 40 67 ve 0216 297 20 02 numaralarından ekiplerimize ulaşabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.