Organizasyonlarda Mehter Takımı İle Görsel Şölen Zamanı

 

Şanlı tarihimiz, ecdadımız olan Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş en büyük kültürümüzdür mehteran. Onu dinlediğimizde ecdadımız gözümüzün önüne gelir. Sanki o şanlı tarihimiz bir kez daha gözler önüne serilir.

 

Mehter Osmanlı’dan günümüze kadar uzanan dostluğun, sevginin, birlik ve beraberliğin, kahramanlığın simgesidir. Bir kahramanlık ocağıdır. Mehter takımını kendisine has özellikleri ile korumak, yaşatmak, gelecek nesillerimize aktarmak hepimizin ve her Türk’ün kutsal görevidir. İstanbul mehteran olarak Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı mehter takımı olmanın gururunu yaşamaktayız.

 

Bizler mehteran geleneğini gelecek nesillerimize bırakmak için çıktık bu yola. Şükürler olsun kısa zamanda hem yurt içinde ve yurt dışında büyük hayran kitlesine ulaştık. Takımımızdaki arkadaşlarımız işlerini profesyonel olarak yapmakta olan başarılı kişilerden oluşmaktadır. Osmanlımızdan ve tarihimizden gelen bu sese kulak verenler;

 

26 Ağustos Marşı, Abdulhamid Han, Akıncılar Marşı, Artar Cihatla Şanımız, Barbaros marşı, Ben Osmanlıyım, Buna Er Meydanı Derler, Ceddin Deden, Cihad-ı Ekber Marşı, Çağrı, Çanakkale İçinde, Çanakkale Marşı, Çırpınırdı Karadeniz, Devlet Marşı, Eski Malazgirt Marşı, Eski Ordu Marşı, Estergon Kalesi, Ey Gazi, Ey Şanlı Ordu Ey Şanlı Asker, Fetih Marşı, Gafil Ne Bilir, Genç Osman, Gülbank, Gülyüzünde Göreli, Güzel Aşık, İhtiyatlar Silah Çatmış, Kırımdan Gelirim, Malazgirt Marşı, Mehter Marşı, Mehter Vuruyor, Mehteran Ceddin Deden Neslin Baban, Mert Dayanır Namert Kaça marşları gibi daha birçok marşı sizler için seslendiren ve çalan ekibimizle sizi de bu farkı yaşamaya davet ediyoruz.

 

Katıldığı organizasyonlarda büyük beğeni almış ve bir çok organizasyonda vazgeçilmez hale gelmiş olan mehteran takımımız haklı gururumuz olmuştur. 80 kişilik bir ekipten oluşan takımımız bulunmaktadır. Ancak isterseniz açılış, sünnet düğünleri, misafir karşılama, asker uğurlaması gibi özel günlerinizde 10-12 kişilik ekiplerimiz ile de organizasyonunuza katılmaktayız.

 

İstanbul mehteran ve Mehter takımı kiralama hizmetimiz ile farkı yaşayabilir, kültür dünyasında yolculuğu çıkabilirsiniz.Videolarımızı izleyebileceğiniz, faaliyetlerimizi görebileceğiniz ve bizimle irtibata geçebilmeniz için 0553 241 40 67 numaralı telefon hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.