Zeybek Ekibi Kiralama

Batı Anadolu yöresiyleözdeşleşmiş, halk oyunlarımızdan olan zeybek, halkı koruyan, dürüst, cesur,haksızlığa boyun eğmeyen kişileri temsil eder. Zeybek dansına Anadolu’dadüğünler, nişanlar, asker uğurlamaları, bayramlar, doğum gibi çeşitlieğlencelerde yer verilir.

Zeybekte, toplumu anlatan, aşkı konu alan, doğaolaylarını simgeleyen ritüellerle figürler sergilenir. Zeybeklerin kendine hasgiysileri, sistemleri, ritüelleri, hatta töreleri bile vardır. Kadınlartarafından oyansa da erkek dansı olarak bilinir. Gücü sembolize eden bugösterilere organizasyonlarınızda yer vermek isterseniz, Asır Organizasyon zeybek ekibi kiralama hizmetimizdenyararlanabilirsiniz. Halk oyununu sergileyecek olan dansçılarımız Ege yöresininzeybeklerinden olup, ustalıkla becerilerini sergilemektedirler.

Zeybek Ekibi Kiralama Hizmetleri

Geleneksel Zeybek dansı, davul ve iki zurna ile oynanmaktadır. Saz eşliğindemüziklere de yer verilebiliyor. Zeybek ekibi ikili ve 40 kişilik gruplara kadarkişiden oluşabilmektedir. Dimdik duran zeybekler, selamlama ve doğru adımlarlanefesleri kesen bir gösteri sunarlar. Haksızlığa karşı olan kişileri simgeleyenzeybekler gösteri sırasında asla öne doğru eğilmez.

Sırtı açık ipek gömlek,kolsuz yelek, cepken, dizlik, uzun çorap, tozluk, çizme veya pabuç gibi özelkıyafetler giyerler. Dizler açıktır ve bacaklar yalnızca uzun çoraplakapatılır. Zeybek oyunları açık veyakapalı alanlarda oynanabiliyor. Kapalı mekanlarda düzenlenecek eğlencelerdedansçılara genellikle saz eşlik eder. Ezgiler yöreye göre değişir.Halk oyununun oynanacağı yöreyeuygun renkler ve süslemelerle hazırlanan dansçılar, çeşitli türde oyunsergilerler. Kırık zeybek, kaşıklı zeybek, teke zeybek, kıvrak zeybek, topluzeybek, ağır zeybek olmak üzere çeşitli türleri vardır. Zeybek ekibi kiralama hizmetleri, tercih edilen yöreye ve türe göregösterileri içerir. Ekibin içerisinde 6 kişilik zeybek dansçısı ve davulcu, sazsanatçısı veya zurna ekipmanları yer alır. Asır Organizasyon şirketi olarakdüğün ve nişan organizasyonları zeybek ekibi kiralama hizmetinin yanı sıragelin ve damadın dans dersi alabileceği olanaklar da sağlıyoruz. 

Zeybek Ekibi Kiralama Fiyatları

Düğün, nişan, sünnet düğünü,açılış, karşılama gibi çeşitli etkinlik ve davetlerde zeybek ekibi kiralamahizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Zeybekekibi kiralama fiyatları zeybek dansçılarının sayısına, çiftlerin özel derstercihine ve mekanın İstanbul’un hangi semtinde olduğuna göre değişkenlikgösterecektir. Asır Organizasyon iletişim numaralarını kullanarak detaylı bilgialabilirsiniz.