Zeybek Ekibi Kiralama

Batı Anadolu yöresiyle özdeşleşmiş, halk oyunlarımızdan olan zeybek, halkı koruyan, dürüst, cesur, haksızlığa boyun eğmeyen kişileri temsil eder. Zeybek dansına Anadolu’da düğünler, nişanlar, asker uğurlamaları, bayramlar, doğum gibi çeşitli eğlencelerde yer verilir.

Zeybekte, toplumu anlatan, aşkı konu alan, doğa olaylarını simgeleyen ritüellerle figürler sergilenir. Zeybeklerin kendine has giysileri, sistemleri, ritüelleri, hatta töreleri bile vardır. Kadınlar tarafından oyansa da erkek dansı olarak bilinir. Gücü sembolize eden bu gösterilere organizasyonlarınızda yer vermek isterseniz, Asır Organizasyon zeybek ekibi kiralama hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Halk oyununu sergileyecek olan dansçılarımız Ege yöresinin zeybeklerinden olup, ustalıkla becerilerini sergilemektedirler.

Zeybek Ekibi Kiralama Hizmetleri

Geleneksel Zeybek dansı, davul ve iki zurna ile oynanmaktadır. Saz eşliğinde müziklere de yer verilebiliyor. Zeybek ekibi ikili ve 40 kişilik gruplara kadar kişiden oluşabilmektedir. Dimdik duran zeybekler, selamlama ve doğru adımlarla nefesleri kesen bir gösteri sunarlar. Haksızlığa karşı olan kişileri simgeleyen zeybekler gösteri sırasında asla öne doğru eğilmez.

Sırtı açık ipek gömlek, kolsuz yelek, cepken, dizlik, uzun çorap, tozluk, çizme veya pabuç gibi özel kıyafetler giyerler. Dizler açıktır ve bacaklar yalnızca uzun çorapla kapatılır. Zeybek oyunları açık veya kapalı alanlarda oynanabiliyor. Kapalı mekanlarda düzenlenecek eğlencelerde dansçılara genellikle saz eşlik eder. Ezgiler yöreye göre değişir.Halk oyununun oynanacağı yöreye uygun renkler ve süslemelerle hazırlanan dansçılar, çeşitli türde oyun sergilerler. Kırık zeybek, kaşıklı zeybek, teke zeybek, kıvrak zeybek, toplu zeybek, ağır zeybek olmak üzere çeşitli türleri vardır. Zeybek ekibi kiralama hizmetleri, tercih edilen yöreye ve türe göre gösterileri içerir. Ekibin içerisinde 6 kişilik zeybek dansçısı ve davulcu, saz sanatçısı veya zurna ekipmanları yer alır. Asır Organizasyon şirketi olarak düğün ve nişan organizasyonları zeybek ekibi kiralama hizmetinin yanı sıra gelin ve damadın dans dersi alabileceği olanaklar da sağlıyoruz. 

Zeybek Ekibi Kiralama Fiyatları

Düğün, nişan, sünnet düğünü, açılış, karşılama gibi çeşitli etkinlik ve davetlerde zeybek ekibi kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Zeybek ekibi kiralama fiyatları zeybek dansçılarının sayısına, çiftlerin özel ders tercihine ve mekanın İstanbul’un hangi semtinde olduğuna göre değişkenlik gösterecektir. Asır Organizasyon iletişim numaralarını kullanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.