Mehter Takımı Kiralama

 

 Etkinliklerin ve gösterilerin yoğun bir ilgi ile karşılandığı şu günlerde düğün, nişan, sünnet, kına gibi özel günlerde ilgi çekici görsel şölenlere yer verilmekte. Bunlar içerisinde en fazla tercih edilen ve beğeni toplayan kuşkusuz ki mehter takımı oluyor. Çok eski dönemlerde Osmanlı'nın savaş esnasına orduya moral vermek amacıyla başvurulan mehter takmı, eşsiz müzikleri olan mehter marşı ile orduyu komute etmekte ve bozulan psikolojinin tamir edilmesine yardımcı olmaktaydı. Şu an sünnet düğünlerinde tercih edilen mehter takımı, sünnet olan çocuğun bir devre atlamış gibi hissetmesi ve psikolojik olarak muhteşem bir evreye ulaşması için tercih ediliyor. Ayrıca mehter takımı gelen misafirlerin beğenisini en üst düzeye taşıdığı için hemen hemen her sünnet düğününde tercih edilmekte ve büyük bir beğeni toplamakta. Sünnet düğünün için hazırlıklar yapmak istiyor mehter takımı kiralamak istiyorsunuz ancak hiçbir bilginiz yoksa hemen yardımcı olalım. 

 

 Mehter Takımı Fiyatları

 

 Mehter takımı genel olarak 8-10 kişiden oluşan profesyonel ekibi ile gösteri yapmakta. Özel kıyafetleri ve özel müzik aletleri ile uygun fiyata kiralanmakta. Tek bir fiyat vermek yanlış olacağı için tek fiyat vermek yerine bütün organizasyon şirketlerinde hemen hemen aynı fiyatlarla gösteri yaptıklarını bilmeniz gerekiyor. Farklı indirimlerin olacağını unutmamalısınız. Sünnet düğünü için yapılacak olan hazırlıklar organizasyon şirketine verildiği zaman mehter takımı fiyatlarının çok daha uygun olacağını bilmelisiniz.

 

 Mehter Takımı Gösterisi

 

 Dilden dile dolaşmasını istediğiniz bir sünnet düğünü yapmak istiyorsunuz ve enfes bir şölen olması için elinizden geleni yapıyorsanız ancak hiçbir şey istediğiniz gibi olmuyorsa köşenize çekilerek işi usta ellere bırakmalı ve profesyonel kişilerle çalışmayı tercih etmelisiniz. Güvenilir bir organizasyon şirketi muhteşem hazırlığın ardından mehter takımı ile sünnet düğününün hazır ve nazır bir hale gelmesini sağlayacaktır. Uzman kişiler mekanının süslemesinin ne şekilde olmasına karar vermek için bizzat mekan ziyareti yapacak ve ölçüler alındıktan sonra en iyi şekilde hazırlıklar yapılacaktır. Sizin yapmanız gereken sadece etkinliğin tadını çıkarmak ve gelen misafirlerin hayranlığını gözlerinden okumak olacaktır. 

 

 Mehter Takımı Kaç Saat Hizmet Veriyor?

 

 Sünnet düğününü güvendiği organizasyon şirketine veren kişilerin en merak ettiği soru, gelen mehter takımının kaç saat hizmet sunduğudur. Kimi düğünler kısa kimi düğünler çok uzun olduğu için bu sorunun sorulması gayet doğal. Ancak tereddüt etmeye gerek yok çünkü mehter takımı düğün ile eş orantılı olarak hizmet sunmakta ve buna bağlı olarak ücretlendirmeye tabi olmaktadır.