Mehter Takımı Kiralama

 

 Etkinliklerin vegösterilerin yoğun bir ilgi ile karşılandığı şu günlerde düğün, nişan, sünnet,kına gibi özel günlerde ilgi çekici görsel şölenlere yer verilmekte. Bunlariçerisinde en fazla tercih edilen ve beğeni toplayan kuşkusuz ki mehter takımıoluyor. Çok eski dönemlerde Osmanlı'nın savaş esnasına orduya moral vermekamacıyla başvurulan mehter takmı, eşsiz müzikleri olan mehter marşı ile orduyukomute etmekte ve bozulan psikolojinin tamir edilmesine yardımcı olmaktaydı. Şuan sünnet düğünlerinde tercih edilen mehter takımı, sünnet olan çocuğun birdevre atlamış gibi hissetmesi ve psikolojik olarak muhteşem bir evreye ulaşmasıiçin tercih ediliyor. Ayrıca mehter takımı gelen misafirlerin beğenisini en üstdüzeye taşıdığı için hemen hemen her sünnet düğününde tercih edilmekte ve büyükbir beğeni toplamakta. Sünnet düğünün için hazırlıklar yapmak istiyor mehtertakımı kiralamak istiyorsunuz ancak hiçbir bilginiz yoksa hemen yardımcıolalım. 

 

 Mehter Takımı Fiyatları

 

 Mehter takımı genel olarak 8-10 kişiden oluşan profesyonel ekibiile gösteri yapmakta. Özel kıyafetleri ve özel müzik aletleri ile uygun fiyatakiralanmakta. Tek bir fiyat vermek yanlış olacağı için tek fiyat vermek yerinebütün organizasyon şirketlerinde hemen hemen aynı fiyatlarla gösteriyaptıklarını bilmeniz gerekiyor. Farklı indirimlerin olacağını unutmamalısınız.Sünnet düğünü için yapılacak olan hazırlıklar organizasyon şirketineverildiği zaman mehter takımı fiyatlarının çok daha uygun olacağınıbilmelisiniz.

 

 Mehter Takımı Gösterisi

 

 Dilden diledolaşmasını istediğiniz bir sünnetdüğünü yapmak istiyorsunuz ve enfes bir şölen olması için elinizden geleniyapıyorsanız ancak hiçbir şey istediğiniz gibi olmuyorsa köşenize çekilerek işiusta ellere bırakmalı ve profesyonel kişilerle çalışmayı tercih etmelisiniz.Güvenilir bir organizasyon şirketi muhteşem hazırlığın ardından mehter takımı ile sünnet düğünününhazır ve nazır bir hale gelmesini sağlayacaktır. Uzman kişiler mekanınınsüslemesinin ne şekilde olmasına karar vermek için bizzat mekan ziyaretiyapacak ve ölçüler alındıktan sonra en iyi şekilde hazırlıklar yapılacaktır.Sizin yapmanız gereken sadece etkinliğin tadını çıkarmak ve gelen misafirlerinhayranlığını gözlerinden okumak olacaktır. 

 

 Mehter Takımı Kaç Saat Hizmet Veriyor?

 

 Sünnet düğününügüvendiği organizasyon şirketine veren kişilerin en merak ettiği soru, gelenmehter takımının kaç saat hizmet sunduğudur. Kimi düğünler kısa kimi düğünlerçok uzun olduğu için bu sorunun sorulması gayet doğal. Ancak tereddüt etmeye gerekyok çünkü mehter takımı düğün ile eş orantılı olarakhizmet sunmakta ve buna bağlı olarak ücretlendirmeye tabi olmaktadır.