Semazen Ekibi Kiralama

Semazen Ekibi Kiralama

SEMAZEN EKİBİ KİRALAMA

Semazen Ekibi Kiralama Nedir?


Semazen ekibi Mevlevilikten gelen Sema eden canları temsil eden ekiptir. Musiki nağmeler ile vecde gelip hareket etmek, kendinden geçmek anlamına gelen sema hareketleri günümüzde düğün, nişan, özel dini törenler, iftar gösterilerinde karşımıza çıkarlar. Semazen ekibi kiralama da, özel eğitimler almış semazen ekipleri anlaştıkları organizatörler ile törenlerinize manevi bir atmosfer katmak için hizmetinize sunulmuştur. Törenin yapılması için anlaşılan organizatörlere bağlı olabilen semazen ekipleri aynı zamanda mekân organizatörlerinden bağımsız olarak da gösterilerini ücretlendirerek hizmet vermektedir.

Geleneksel kıyafetleri ile sağ el yukarı, sol el aşağı bakacak şekilde dönme hareketleriyle gösteri yapan semazen ekipleri her hareketleriyle dini bir mesaj iletmektedir. Özellikle dini düğünlerde sahne alan semazen ekibi çok katı bir eğitim almaktadır. Dönme hareketlerinin her bir anında Allah zikredilir ve hissedilir. Aynı zamanda kıyafetleri ve hareketleri ile izleyenlere manevi ve tasavvufi mesajlar iletilir. Giyilen kıyafetlerle kabir tasvir edilir.

Semazen ekibi kiralama organizasyonu arasında semazenlerin beyaz kıyafeti olan tennure kefeni simgelerken, başa takılan sikke mezar taşını simgeler. Tüm bu simgelerle kabir tasvir edilmiş olsada anlatılmak istenen tekrar doğmaktır. Törenlerinizde bütün bu manevi ve tasavvufi atmosferi yakalayabilmek semazen ekibi kiralama ile mümkün hale gelmiştir. 

Semazen Kiralama İstanbul kiralık semazen semazen ekibi semazen gösterisi semazenler

Semazen ekibi kiralama nasıl gerçekleşir?

Günümüzde semazen ekibi hizmeti sunan birçok firma hizmet vermektedir. Düğünlerinde, nişanlarında dini bir atmosfer isteyen ya da dini günlerde insanlara sunum yapmak isteten müşteriler bu firmalarla iletişim kurarak semazen ekibi kiralama işlemlerini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirler. Tören sahipleri semazen ekibinin kaç kişi olması gerektiğine karar verebildikleri gibi sahnede kalma süresini de düzenleyebilirler. Semazen ekibi gösterisi tek kişilik bir gösteri olabildiği gibi kalabalık bir görsel şölene de dönüşmesi de mümkündür.

Semazen ekibi kiralama genel olarak bir organizatör aracılığı ile gerçekleşir. Bütün komuta tören sahibine aittir. Fiyatlandırma tören sahibinin taleplerine göre farklılık gösterir. Fiyatlandırmada etkili olan birçok faktör vardır. Öncelikle törenin yapılacağı zaman, törenin yapılacağı bölge fiyat hususunda önemli bir rol oynar. Aynı zamanda törende yer alacak kişi sayısı da fiyatlandırma da etkili olacaktır.